Побутовий відцентровий заглибний багатоступінчастий електронасос БЦПЕ "Водолей", що в подальшому іменується "електронасос", призначений для подачі води в побутових умовах зі свердловин і може використовуватися також для подачі води з шахтних колодязів, резервуарів і відкритих водоймищ для поливу садів і городів.


Температура води, що перекачується повинна бути не більше 35°С.
Зовнішня конденсаторна коробка електронасоса призначена для експлуатації в приміщенні або під навісом.
За ступенем захисту від ураження електричним струмом електронасос відноситься до класу І ДСТУ ІЕС 60335-2-41 (із заземлюючим контактом в вилці).
За ступенем захисту від вологи електронасос відноситься до занурювальних насосів за ДСТУ ІЕС 60335-2-41 IP68 і повинен працювати повністю зануреним у воду, при цьому відстань від дна свердловини до електронасоса повинна бути не менше 0,4 м.

Перше увімкнення проводити через 5-10 хвилин після повного занурення электронасоса у воду.

Не допускається перекачування забруднених, лужних, кислотних рідин і розчинів. Вода не повинна містити пісок і інші видимі механічні домішки. Мінералізація води не більше 1500 г/м3.

Строк служби 10 років, мінімальний доробок 10 000 годин.
При короткострокових перервах у роботі електронасос рекомендується залишати зануреним у воду.

Якщо виникла несправність, скористайтеся методом її усунення, зазначеним в таблиці:

Можлива несправність Вірогідна причина Метод усунення
Електронасос не запускається Нема напруги у мережі
Низька напруга у мережі Домогтися стабільної напруги, встановити автотрансформатор, стабілізатор.
Електронасос засмічений піском Підняти електронасос, промити чистою водою.
Знизилася подача електронасоса Несправність кріплення або розрив трубопроводу Підняти електронасос, перевірити цілісність і кріплення трубопроводу. Несправність усунути.
Забилися отвори фільтра Підняти електронасос, очистити отвори фільтра (див. п.8)
Велике падіння напруги у мережі Забезпечити напругу при увімкненому електронасосі 220 ± 22 В (див. п. 7)
Після короткострокової роботи спрацьовує захисний пристрій Несправність кріплення або розрив трубопроводу Підняти електронасос, перевірити цілісність і кріплення трубопроводу. Несправність усунути.
Забилися отвори фільтра Підняти електронасос, очистити отвори фільтра (див. п.8)

При експлуатації електронасосів необхідно дотримуватися таких вимог безпеки:

  • Категорично забороняється монтаж, обслуговування, ремонт електронасоса під напругою.
  • Категорично забороняється експлуатація електронасоса без надійного закріплення і заземлення. При цьому підключення електронасоса здійснюється трьохдротовою мережею, що має заземлювальну жилу. Не існує небезпеки ураження електричним струмом від зарядженого конденсатора в разі дотику до штирів штекера через одну секунду після відключення електронасоса від мережі.
  • Щоб уникнути нещасних випадків рекомендується отримати підтвердження про правильність виконання робіт з встановлення та підключення електронасоса до мережі живлення у інспектора Держенергонагляду. Встановлення і підключення електронасосів має проводити кваліфікований персонал.
  • Шнур живлення ремонту не підлягає. Якщо шнур пошкоджений, насос зняти з експлуатації.
  • Ремонт провести на заводі-виробнику.

Для введення електронасосу у дію необхідно:

  • Провести підключення розетки до мережі живлення.
  • Переконатися в цілісності (відсутності наскрізних механічних пошкоджень) шнура живлення (заміна пошкодженого на вході в насос шнура живлення проводиться тільки підприємством-виробником).
  • З'єднати електронасос за допомогою перехідників з напірним трубопроводом діаметром не менше 3/4 дюйма.
  • Прив'язати трос до отворів в кришці електронасоса.
  • Опустити електронасос воду і закріпити трос над свердловиною, колодязем і т.п.

Не допускайте потрапляння сторонніх предметів, гострих предметів і т.п. в отвір кришки внизу електронасоса щоб уникнути пошкодження гумової діафрагми.

Спуск електронасоса проведіть тримаючи трос і трубопровід, стежте за вільним підвішуванням шнура живлення. При опусканні електронасоса оберігайте шнур від можливих пошкоджень. Опустивши електронасос в свердловину, закріпіть трос і трубопровід на поверхні таким чином, щоб вага трубопроводу і води, що знаходиться в ньому не передавалася на шнур живлення, при цьому шнур живлення не повинен відчувати натягу.

УВАГА! Конден­саторну коробку і розетку розмістити під навісом або в приміщенні, захистивши їх від можливого впливу води і атмосферних опадів.